דלג לתוכן העמוד

דבר רב מחלקת מקוואות - הרב צבי דבידוביץ

פניהם איש אל אחיו

בית-שמש מוזכרת בתנ"ך כעיר שהגיע אליה ארון הברית, שבתוכו ספר תורה שכתב משה רבינו ועליו שני הכרובים "פניהם איש אל אחיו". כאשר ראו תושבי בית-שמש דאז שארון הברית שב לגבול ישראל בשירה הם שמחו "וישמחו לראות". בפרט כאשר יהודים מסתכלים אחד על השני במאור פנים ובאהבה בבחינת "פניהם איש אל אחיו" השמחה גדולה. הסיפור התנ"כי וההסברים של חכמי ישראל מבוארים בספרי בית-שמש עיר התנ"ך שבזמנו חולק לכל תושבי העיר ונמצא במצגת כאן על האתר.

גם היום תושבי בית-שמש על כל העדות והחוגים שמחים סביב לתורה. כל אחד בדרכו ולפי מנהגו בבחינת "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד". גם היום תושבי בית שמש "פניהם איש אל אחיו" בעין טובה, במאור פנים גם אם דעותיהם שונות ואורחות חייהם שונים, הלא אב אחד לכולנו וכולנו אחים ואחיות. יעודה של הרבנות הראשית והמועצה הדתית לספק את השירותים הרוחניים לכלל האוכלוסייה לכל גווניה.

באתר תמצאו באחריותי את מחלקת שבת, עירובין ומקוואות וכל המידע הדרוש בנושא.

מידי חודש אלפי נשים משתמשות המקוואות המהודרות ונהנות מהיחס האישי של הצוות נפלא שעובדת במסירות ובמאור פנים. עבדו את ה' בשמחה. ואנו משתדלים שהמצווה של בנין בית בישראל כהלכה בטהרה ובקדושה תהיה בשמחה, ברוגע ובשלווה.

קדושת השבת שייכת לכלל העיר והעירוב מאחד את העיר כולה על כל שכונותיה וכן מקיף את המושבים הסמוכים. צוות מקצועי בודק ומתקן את הדרוש תיקון מדי שבוע. סימון מאיר על העמודים ומפה ממוחשבת מאפשרת לכל האוכלוסיות בהתאם למנהגיה (כגון, עירוב מהודר של "עומד מרובה") לשמור השבת כהלכתה.

בכל שאלה בהלכה ובכל נושא אחר אפשר תמיד לפנות אלי ואשתדל לעזור כמיטב יכולתי. בברכת נעם ה' נברך את כלל התושבים וכל אחד ואחת שתשרה תמיד בתוכנו שכינת אל. באהבה אחווה שלום ורעות בעיר הגדולה לא-לוהים בית-שמש, כי שמש ומגן ה' א-לוהים.

בברכת התורה
הרב צבי דבידוביץ - רב מקוואות ועירובין