בעקבות ההגבלות החדשות מצורפות הנחיות לציבור, מתעדכן לפי הנחיות משרד הבריאות

הנחיות מעודכנות בכל הנושאים תפילות במניין, מקוואות, אירועים וכו'

הנחיות לציבור להתמודדות עם נגיף הקורונה

בהתאם למצב ובעקבות הסכנה הצפויה להתפשטות נגיף הקורונה, יש להעתיר בתפילה להקב"ה שיעצור את המגפה ויעמוד מכסא דין וישב על כסא רחמים, להעתיר בעד החולים ובעד כך שתיעצר המגפה, רצוי לומר את פרקי התהילים צא. צו. צח.

וכך הם דברי מרן הראשל"צ יצחק יוסף שליט"א: מאחר ורבו הפניות בנושא עם שאלות שונות בענייני ההלכה הקשורים בעניין, באתי בזה להבהיר כי אין שום הנחייה הלכתית שגוברת על הוראות משרד הבריאות, ההנחיה ההלכתית היחידה בנושא, היא לציית באופן מוחלט לכל הוראות משרד הבריאות ללא יוצא מן הכלל וכל הוראה היוצאת על ידם היא כהוראה הלכתית לכל דבר ועניין.

הגאון רבי עקיבא איגר זצ"ל פירסם בתקופה בה השתוללה מגפת הכולי-רע באירופה וכתב שם: "כבר הזהרתי פעמים הרבה אזהרה אחר אזהרה שיהיו הנהגתם... כפי אשר סידרו ואשר שפטו הרופאים.. ולא יעברו על דבריהם".

לכן ההנחיה ההלכתית היא להיצמד להוראות משרד הבריאות במלואן, ויש לפעול אך ורק על פיהן.

  • תפילה במניין על פי החלטת הממשלה, תותר התפילה בהשתתפות של עד 19 אנשים ,כמו כן בהוראת הרבנים אדם מבוגר ו/או בעל סיכון גבוה וכדו' עדיף לכתחילה שיתפלל ביחידות בביתו.

 

  • טקסים דתיים, חתונה, בריתות, לוויות ל"ע, יערכו בקבוצות של עד 50 איש בלבד, תוך שמירת מרחק של 2 מטר בן אדם לאדם ולא יותר מ 2 קבוצות בו זמנית.

 

  • מקווה נשים בהתאם לפרסום המשרד לשירותי דת פעילות המקוואות נמשכת כרגיל, נדגיש שהמקוואות עוברים חיטוי ועומדים בתנאים המחמירים של ניקיון והיגיינה, מי שנדרשת לשהות בבידוד חס איסור מוחלט וחמור להגיע למקווה, המשרד לשירותי דת יטפל בחומרה רבה כנגד מפירי הבידוד לרבות נקיטת צעדים פליליים. חובה על הבאות לקבוע תור לפני ההגעה !!!

 

בברכה,

כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך כי אני ה' רופאך"