המועצה הדתית עם הפנים לתושבים - גם בפסח !!!

במועצה הדתית נערכו מבעוד מועד והכינו עמדות פרושות ברחבי העיר להגעלת כלים, להכשירם משימוש יום יומי לשימוש בפסח לטובת כל תושבי העיר

 

הגעלת כלים היא אחת מהדרכים להכשיר כלים. היא תהליך שנועד להוציא מכלי את ה"טעם" הבלוע בו ממה שהתבשל בו לפני ההגעלה. הגעלה מתבצעת כדי להכשיר כלי שבושל בו איסור, כדי להפוך כלי מ"בשרי" ל"חלבי" ולהיפך, וכן כדי להכשיר לפני חג הפסח את הכלים שרוצים להשתמש בהם במהלך החג, ושהשתמשו בהם קודם בחמץ.

במועצה הדתית ארגנו והכינו צוות מיוחד השנה, כמו כל שנה , שעעמד לרשות התושבים  להכשיר את הכלים  בהם בישלתו בימות  השנה חמץ לימים בהם צריך וחובה לבשל כשר לפסח.

הרב דן אלימי  ועמו יונתן הצעיר, מכשירים לכם  את הכלים בנפש חפצה וגם נותנים לכם שי בשם המועצה הדתית, הגדה של פסח.

ההגעלה התבצעה על ידי הטבלת הכלים במים רותחים, הגורמים לטעם המאכלים שבושלו ונבלעו בו, להיפלט. בנוסף קיימת גם הכשרת כלים בדרכים אחרות, כגון ליבון הכלי.

הגעלה מתבצעת לרוב לפני פסח, כאשר יש צורך להכשיר כלים רבים משימושם היום-יומי לשימוש בפסח. עם זאת, כיום נוהגים רבים לקנות מערכות כלים חדשות לצורך פסח, והצורך בהגעלה מתמעט  ולמרות זאת במועצה הדתית אינם מוותרים על המסורת להיות ערוכים כדי להטביל לכם את הכלים.

ההגעלה התקיימה בעוד מספר מוקדים בעיר,  בבית הכנסת אצל הרב מזוז (שד' בן זאב) וכן ברמב"ש ג בימים רביעי חמישי וראשון קודם החג, 

כמו כן פורסם במקומונים שניתן לטבול כלים במקוואות שע"י המועצה הדתית הפרושים ברחבי העיר משעות הבוקר ועד לשעה 16:00. 

בתמונה: צוות  הטבלת הכלים בפתח המועצה הדתית עם תושב

1491387178.4933