ערב הצדעה והוקרה ללוחמי האש בית שמש

ערב מוצלח ומכובד להוקרה והערכה על פועלם של לוחמי האש מתחנת בית שמש. כל הפרטים בפנים !!!

בערב  ההדצעה ללוחמי האש אותו אירגנה המועצה הדתית בית שמש השתתפו עשרות לוחמי האש ותושבי העיר בכדי להכיר תודה לפעלם ולמסירות נפשם במכת האש האחרונה

במעמד המרא דאתרא הרה"ג שמעון ביטון ,  השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי,  ראש המועצה הדתית הרב יהודה מהדיזדה , הרב שלמה סויסה רבה של גבעת שרת,  נבחרי ציבור ועוד  

ראשון הדוברים היה  ראש העירייה אשר מסיבות  אישיות נאלץ להיפרד בתום דברי ברכתו.  "הכרת הטוב היא ערך ביהדות, לומר תודה מכל הלב והנשמה זו זכות לנו.  פעלתם בנחישות גבורה והקרבה להציל נפש ורכוש בפעילות קרקעית ואוירית מנעתם  נפגעים בנפש. הזעתם תרתי משמע  לכבות שריפות וגם להציל נפשות. ראיתי בכם לכידות ואחריות, מסירות אין קץ,  ולנו היתה גאווה לראותכם עושים את העבודה המתישה הזו".  אבוטבול הזכיר את  הסיור המלווה של ראש הממשלה בבית מאיר, כאשר טפסר ראובן יצחק הדריך הסביר והמחיש לראש הממשלה את האיום הגדול שהיה על הישוב.  וסיכם : "יש כאן חומת מגן תורנית ורוחנית שמגנה על העיר שלנו.  היו ברוכים". ראש העיר קיבל תעודה  מראש המועצה הדתית על פעילותו שלו  בגיבוי הלוחמים. 

  רבה של גבעת שרת הרב שלמה סויסה.  הרב  סויסה קשר בין פרשת השבוע לגבורת לוחמי האש ועל החובה שלנו להודות. " לאה  ידעה לומר תודה  שנולד לה הבן הרביעי. 'הפעם אודה את ה''. תשאלו למה רק  בבן הרביעי? אז כן, ההודאה היא לא מעשה מהתרגשות, היא מעשה ממחשבה.  וזוהי  התודה שלנו לכם,  אנחנו  מודים לכם מעומק הלב". הרב סויסה מצא לנכון לנצל את עצמת המעמד כדי  לקשור בין  חנוכה לבין תפקידם של לוחמי האש ולהזהיר את הציבור  בהדלקת החנוכיות ולהקפיד על כללי הזהירות.

 המרא דאתרא  שיבח והוקיר את מעשי גבורתם  של  הלוחמים.  ראש המועצה הדתית עמד בין היתר בדבריו על הברית הבלתי כתובה בין לוחמי האש לבין תושבי העיר.  "בכל שעה,  כאשר אנחנו ישנים או ערים,  נחים או עובדים, לומדים או  עוסקים בכל  עיסוק, אתם משגיחים ושומרים עלינו. מבחינתכם אין לילה ואין יום.  מבחינתכם יש רק  משימה אחת לשמור עלינו ולהציל את חיינו ורכושינו."

יו"ר המועצה הדתית הרב יהודה מהדיזדה אודה ללוחמים על מסירות נפשם והדגיש את חשיבות הערבות ההדדית בין כל רבדי המגזרים בעם.

השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי ברך את הלוחמים והדגיש את המיוחדות באירגון הערב דווקא ע"י המועצה הדתית והעומד בראשה מכיוון שדבר זה גורם לקירוב בין המגזרים ולמניעת מחלוקות וסתיגמות שליליות והביע רצון שערב כזה מרגש שמאורגן ע"י גוף דתי יסוקר בתקשורת המקומית.

 במהלך הערב ובין נואם לנואם הנעים בקולו הזמר יוסף קרדונר תושב העיר ושימח את המשתתפים בשיריו, שיאו של הערב היה במעמד חלוקת התעדות  ותפילה מיוחדת אותה חיבר במיוחד למען הלוחמים יו"ר המועצה הדתית לכל  הלוחמים שחלקם  הגיעו עם בני משפחותיהם.  בהחלט ערב ראוי,  חשוב ומרגש.  ברוב חן הנחה ר' יהודה גור אריה שגם קיבל תעודת הערכה על פועלו הרב למען צורכי הדת בעיר.

IMG_0209

IMG_0207

IMG_0247

IMG_0242