המועצה הדתית מארחת

כנס ארצי של נשים חברות במועצות הדתיות התקיים השבוע במועצה הדתית בבית שמש

 
ביום ג' השבוע, התארחה במועצה הדתית שלנו קבוצה רב גונית של נשים חברות מועצות דתיות מכל רחבי הארץ.
את הקבוצה אירחו יו"ר המועצה הדתית יהודה מהדיזדה, וכן רינה הולנדר חברת המועצה הדתית.
למפגש הגיעו כ-10 נשים ממקומות שונים בארץ, בכדי ללמוד על התוכניות הייחודיות למועצה הדתית בית שמש. הנשים היו מכל הקשת המגזרית- החל בנציגה חרדית מזכרון יעקב, נשים דתיות לאומיות וכן נשים אשר מונו בידי מפלגות כמו מרץ . לקבוצה הצטרפו גם נשים פעילות מבית שמש, אשר הציגו באופן כללי את העשיה החברתית המתרחשת בעיר בתחום ההעצמה הנשית והמאבק בהדרת נשים מהמרחב הציבורי.
 
הנשים השתתפו ברב שיח ער בנושא הגברת הייצוג הנשי במועצות הדתיות וכן דנו בדרכים להגביר את השקיפות ולשפר את תיפקוד המועצות הדתיות. יצויין, כי רב שיח זה שימש כהקדמה לדיון אשר עומד להתקיים בכנסת ביום 4.7.16 בהשתתפות חלק מהנשים, בנושא המועצות הדתיות. במהלך המפגש, גובשו אף הצעות לשינויי חקיקה חשובים במטרה להיטיב את השירות הניתן על ידי המועצות הדתיות.
 
לאחר מכן, הצטרף למפגש הר' יהודה מהדיזדה, יו"ר המועצה הדתית, אשר השמיע את חזונו ואת האני מאמין שלו בכל הקשור לניהול המועצה הדתית. בשיחה החליפו המשתתפות חוויות מהמועצות הדתיות בהן הן משרתות, והן שמעו עצות מחכימות מהר' מהדיזדה, אשר  חילק מידיעותיו בכל הקשור להתנהלות חברי מועצה דתית, שקיפות, וניהול יומיומי של המועצה הדתית.  הנשים נהנו מאד משיח בלתי אמצעי לבבי ופתוח, עם יו"ר מנוסה, אשר אף נתן עצות פרטניות לנשים אשר העלו בפניו קשיים שהן נתקלות בהן במועצות הדתיות.
 
בחלק השלישי של הערב, שמעו הנשים על ההשתלמות למדריכות הכלה אשר נערכה לפני מספר חודשים במועצה הדתית בשיתוף עיר ללא אלימות וגרעין "יחד". יצויין, כי קורס זה- אשר עסק בהדרכת מדריכות כלה בגילוי וטיפול בקשרים אלימים בין בני זוג העומדים להינשא- הינו קורס ייחודי, אשר לא ידוע על קיומו באף מועצה דתית אחרת. הגב' נעמה דביר , עוס"ית מטעם עיר ללא אלימות, הרצתה בפני הנשים והציגה את תכני הקורס. הנשים הביעו התלהבות גדולה ורצון לשכפל הצלחה זו גם במועצות הדתיות שלהן .הוצגה פעילות מחלקת הנשים של המועצה הדתית, על כל תחומי עיסוקה. מסתבר שמחלקה כזו הינה ייחודית בארץ, ובאופן כללי- הפעילות התוססת של המועצה הדתית בבית שמש, הינה יוצאת דופן בנוף המועצות הדתיות. היה משמח לראות עד כמה המועצה ה בפני הנשים דתית בית שמש יכולה להוות מקור לחיקוי עבור מועצות דתיות בכל הארץ בתחום מתן שירות לציבור הרחב בכלל, ולהעצמת נשים בפרט.